Kalendarz

19.00

” Koncerty pod gwiazdami”

Program:

Kurtag, Ravel, Palester

 

http://www.kopernik.org.pl/planetarium/koncerty-pod-gwiazdami/

19.00

„Koncerty pod gwiazdami”

Program:

Kurtag, Ravel, Palester

 

http://www.kopernik.org.pl/planetarium/koncerty-pod-gwiazdami/

19.00

„Koncerty pod gwiazdami”

Program:

Kurtag, Ravel, Palester

 

http://www.kopernik.org.pl/planetarium/koncerty-pod-gwiazdami/

19.00

Środa na Okólniku

Program:

Spisak – Divertimento na 2 fortepiany i orkiestrę

http://www.chopin.edu.pl/pl/?m=20170222&cat=5

19.00

Festiwal „Łańcuch XIV” (Chain XIV)

Program:

Lutosławski

http://www.lutoslawski.org.pl/pl/event,196.html

19.30

recital kameralny

Ravel, Chopin, Zarębski, Palester, Debussy, Moszkowski

19.30

recital kameralny

Ravel, Chopin, Markiewiczówna, Moszkowski, Maciejewski, Lutosławski

19.30

recital kameralny

Ravel,Chopin, Moszkowski, Palester, Lutosławski, Markiewiczówna

16:00

Koncert kameralny

Program:

Górecki, Markiewiczówna,  Spisak, Moszkowski, Palester

10.30 i 12.00

koncert kameralny

„Francuski Magiczny Ogród Muzyczny”

Debussy, Ravel

http://www.dziecieceogrody.pl/terminy-wydarzen/15-pazdziernika-francuski-magiczny-ogrod-muzyczny/

 

 

 

18:00

Koncert kameralny

 Polski Kalejdoskop

Program:

Dobrzyński – Rondo alla Polacca op. 6; Zarębski – Dwa utwory w formie mazurka op. 5; Moszkowski – Kalejdoskop op.74; Palester – Sonatina

Kurs mistrzowski

27. Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu

kurs.opole.pl

17:00

Koncert Kameralny

IV festiwal EMANACJE


Program:

Ravel, Zarębski, Moszkowski, Palester.

emanacje.pl

15:00

Koncert kameralny

Festiwal Duetów Fortepianowych

Program:

Twardowski – Improvvisazione e toccata;  Ravel – Suita Ma mere l’oye ; Palester – Sonatina (1940);             Markiewiczówna – Suita na 2 fortepiany

18:30

Koncert kameralny

Program:

Chopin – Wariacje D-dur; Dobrzyński – Rondo alla polacca op.6; Zarębski – Deux morceaux en forme de Mazurka op.5; Moszkowski – Kalejdoskop op.74; Palester – Sonatina (1940)

18:00

Koncert promocyjny płyty

Koncert promocyjny płyty „A Polish Kaleidoscope”

Program:

Dobrzyński – Rondo alla polacca op.6; Moszkowski – Kalejdoskop op.74; Zarębski- Deux morceaux en forme de Mazurka op.5; Palester – Sonatina (1940);  Ravel – suita Ma mere l’oye

18:00

Koncert kameralny

Koncert z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Program:

Moszkowski – Polonez;  Moszkowski – Kalejdoskop op.74; Chopin- Wariacje D-dur; Zarębski – Deux morceaux en forme de Mazurka op. 5;  Ravel – Suita Ma mere l’oye

19:00

Festiwal Śląskie Lato Muzyczne

Program:

Ravel – Suita Ma mere l’oye

19:00

Koncert kameralny

Program:

Palester – Sonatina (1940) na 4 ręce

19:30

Koncert kameralny

Program:

Schubert – Fantazja f-moll op.103,  Moszkowski – Kalejdoskop op.74

14:00

Koncert dla Dzieci

Dźwiękowa karuzela

Ravel Piano Duo; Tomasz Piluchowski – baryton; Roman Siwek – puzon; Marcin Lemiszewski -perkusja; Maria Małanicz- Przybylska – prowadzenie koncertu

11:00

Koncert dla Dzieci

Dźwiękowa karuzela

Ravel Piano Duo; Tomasz Piluchowski – baryton; Roman Siwek – puzon; Marcin Lemiszewski -perkusja; Maria Małanicz- Przybylska – prowadzenie koncertu

16:00

Koncert kameralny

Program:

Schubert – Fantazja f-moll op.103; Moszkowski – Kalejdoskop op.74;  Palester – Sonatina (1940)

19:00

Koncert kameralny

Program:

Schubert,  Moszkowski,  Lutosławski, Milhaud, Ravel

18:00

Inauguracja Konkursu Duetów Fortepianowych

Inauguracja Konkursu Duetów Fortepianowych „Grajmy razem”

W programie utwory Moszkowskiego, Milhaud, Ravela

13:00

Koncert kameralny

Program:

Schubert- Fantazja f-moll op.103; Moszkowski – Kalejdoskop op. 74;  Brahms – Walce op.39;

Mendelssohn-Bartholdy – Andante und Allegro brillante op.92

19:00

Koncert symfoniczny

Program:

Mozart – Koncert na 2 fortepiany Es-dur KV 365

RAVEL PIANO DUO ,

Orkiestra Filharmonii Szczecińskiej,

JAN STANIENDA – dyr.

18:00

Koncert kameralny

Program:

Debussy – Mała suita; Prélude à l’après-midi d’un faune; Lindaraja; 6 epigrafów antycznych; En blanc et noir

18:00

Koncert kameralny

Program:

Mozart – Sonata B-dur KV 358;  Chopin – Wariacje D-dur;  Debussy – 6 epigrafów antycznych,

Ravel – Rapsodia hiszpańska

17:00

Koncert kameralny

Program:

Mozart – Sonata B – dur KV 358; Brahms – Walce op. 39; Ravel – suita Ma mere l’oye

10:00

SMYKOFONIA – „W paryskim saloniku dziecięcym”

SMYKOFONIA – „W paryskim saloniku dziecięcym”

Aleksandra Resztik – sopran, Magdalena Bojanowicz – wiolonczela

Program: Bach, Beethoven, Mozart, Bizet, Faure, Debussy, Chopin, Ravel

19:00

Jubileusz Kliniki Medrem

Program:

Bach – Koncert c – moll BWV 1060; Mozart – Koncert Es – dur KV 365

Warsaw Camerata

Ravel Piano Duo

Paweł Kos – Nowicki – dyr.

18:00

Koncert kameralny

Program:

Brahms – Walce op. 39; Moszkowski – Tańce hiszpańskie; Chopin – Wariacje D – dur; Ravel – suita Ma mere l’oye

13:00

Koncert kameralny

Program:

Chopin – Wariacje D – dur; Brahms – Walce op. 39;  Moszkowski – Tańce hiszpańskie

13:00

Koncert „1000 żurawi – Pomoc dla Japonii”

Program:

Schumann – Bilder aus Osten op. 66;  Ravel – Rapsodia hiszpańska

19:00

Koncert kameralny

Program:

Chopin – Wariacje D – dur, Rondo C – dur op. 71; Schumann – Bilder aus Osten op. 66; Brahms – Walce op. 39

13:00

Festiwal Nauki

Program:

Beethoven – Sonata D – dur; Chopin – Wariacje D – dur; Schubert – 2 marsze charakterystyczne; Ravel – Rapsodia hiszpańska

19:00

Festiwal „Śląskie Lato Muzyczne”

Program:

Schumann –  Bilder aus Osten op. 66;  Chopin – Wariacje D – dur

16:00

Urodziny F. Chopina – najdłuższy koncert..

Program:

F. Chopin – Wariacje D – dur na 4 ręce

13:00

Koncert kameralny

Program:

Chopin – Wariacje D – dur;  Schumann – Bilder aus Osten op.66; Mendelssohn – Andante und Allegro assai vivace   op. 92 ;Debussy – Prélude à l’après-midi d’un faune; Mała suita

18:00

Koncert kameralny

Program:

Debussy – Prélude à l’après-midi d’un faune; Mała suita; Schumann – Bilder aus Osten op.66; Ravel – suita Ma mere l’oye; Brahms – Walce op.39; Mendelssohn – Andante und Allegro assai vivace op. 92

18:00

Koncert kameralny

Program:

Debussy – Mała suita;  Brahms – Walce op. 39; Mendelssohn – Andante und Allegro assai vivace op. 92

19:00

Koncert

Program:

Brahms, Franck – Kwintety fortepianowe (+ Kwartet Camerata);

Debussy – Prélude à l’après-midi d’un faune; ; Mała Suita; Ravel – suita Ma mere l’oye; Brahms – Walce op.39; Schumann – Bilder aus Osten op.66 ;Mendelssohn – Andante und Allegro assai vivace op. 92

 

19:00

Festiwal „Śląskie Lato Muzyczne”

Program recitalu:

Debussy – Prélude à l’après-midi d’un faune; ; Mała Suita; Ravel – suita Ma mere l’oye; Brahms – Walce op.39; Mendelssohn – Andante und Allegro assai vivace op. 92

20:00

Koncert kameralny

Program:

Ravel –  suita Ma mere l’oye;  Debussy –  Mała suita; Chopin – Wariacje D – dur;  Brahms – Walce op. 39; Mendelssohn – Bartholdy – Andante und Allegro assai vivace op. 92

18:00

Koncert kameralny

Program:

Debussy – Prélude à l’après-midi d’un faune; Debussy – Mała suita; Brahms – Walce op.39;  Schumann – Bilder aus Osten op. 66; Mendelssohn – Bartholdy  – Andante und Allegro assai vivace op. 92

17:00

Festiwal Duetów Fortepianowych

Program:

Schumann – Bilder aus Osten op.66; Debussy – En blanc et noir; Milhaud – suita Scaramouche

19:00

Koncert

Program:

Brahms- Liebeslieder Walzer

Polski Chór Kameralny,

Jan Łukaszewski – dyr.

19:00

Środa w Akademii

Portret kompozytora

 

P. Łukaszewski – Pearl of Wisdom

19:00

Środa w Akademii

Program:

Schumann – Bilder aus Osten op. 66; Schumann – Andante z wariacjami na 2 fortepiany, 2 wiolonczele i waltornię        ( Bartosz Koziak, Michał Borzykowski – wiolonczele; Henryk Kowalewicz – waltornia) Schumann – Spanische Liebeslieder na kwartet wokalny i 4 ręce ( Agnieszka  Hauzer, Małgorzata Pańko, Aleksander Kunach, Witold Żołądkiewicz, Ravel Piano Duo); Debussy – En blanc et noir; Milhaud – suita Scaramouche

11:00

Koncert „U Cioci Jadzi”

Program:

Schubert – 2 marsze charakterystyczne;  Debussy – Mała suita; Milhaud – suita Scaramouche

19:00

Koncert z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Program:

Paderewski – Album tatrzańskie (wybór); Chopin – Wariacje D – dur;  Twardowski – Improvissazione                              e toccata; Lutosławski – Wariacje na temat Paganiniego;  Debussy – En blanc et noir; Ravel – Rapsodia hiszpańska; Milhaud – Suita Scaramouche

18:00

Koncert kameralny

Program:

Chopin – Wariacje D – dur; Ravel – Ma mere l’oye; Zarębski – Kołomyjka z cyklu A travers Pologne

18:00

Festiwal „Śląskie Lato Muzyczne”

Program:

Schumann – Bilder aus Osten op.66; Chopin – Wariacje D – dur; Ravel – Rapsodia hiszpańska;  Lutosławski – Wariacje na temat Paganiniego; Debussy – En blanc et noir; Milhaud – Suita Scaramouche

18:00

Festiwal „Śląskie Lato Muzyczne”

Program:

Schumann – Bilder aus Osten op.66;  Ravel – Rapsodia hiszpańska

19:00

Środa w Akademii

Program:

Brahms – Liebeslieder Walzer;  Czajkowski – Pieśni

Ravel Piano Duo

Ewa Iżykowska – sopran

Anna Radziejewska – mezzosopran

Jerzy Knetig – tenor

Ryszard Cieśla – bas

13:00

Koncert „U Cioci Jadzi”

Program:

Brahms, Moszkowski, Schubert, Dvořák  – Tańce

19:00

Koncert

Program:

P. Łukaszewski – II Symfonia Festinemus Amare Homines 

Chór i Orkiestra Filharmonii Białostockiej

Marcin Nałęcz- Niesiołowski – dyr.

19:00

Koncert symfoniczny

Program:

P. Łukaszewski – II Symfonia Festinemus Amare Homines 

19:00

Festiwal Muzyki Amerykańskiej

Festiwal Muzyki Amerykańskiej

Program:

G.Gershwin – Uwertura Kubańska

18:00

VIII Festiwal „Muzyczne Konfrontacje – Chopin, Szymanowski, Lutosławski”

Program:

Szymanowski – Mazurki ( wybór); Chopin – Mazurki op.33; Chopin – Wariacje D – dur;  Ravel – Rapsodia hiszpańska

18:00

Koncert kameralny

Program:

Schubert – 2 marsze charakterystyczne; Brahms – Tańce węgierskie (wybór); Fauré– Suita Dolly

18:00

Festiwal „Chopin – Górecki”

Program:

Borkowski – Dialoghi;  Wintle – Tańce na 4 ręce;  Ravel – La Valse

18:00

Koncert kameralny

Program:

Fauré – Suita Dolly;  Brahms – Tańce węgierskie;  Beethoven – Sonata D- dur; Ravel – suita Ma mere l’oye

19:00

Jubileusz 60- lecia PSM w Opolu

Program:

Saint – Saëns – Karnawał zwierząt

 

Ravel Piano Duo

Kwartet Camerata

19:00

Festiwal Muzyki Pawła Szymańskiego

Program:

P. Szymański – Lux aeterna

19:00

Koncert kameralny

Program:

Areński – Suita no.1; Schubert – 2 marsze charakterystyczne; Ravel – Rapsodia hiszpańska

19:00

Koncert kameralny

Program:

Areński – Suita no. 1; Saint – Saëns – Karnawał Zwierząt

Ravel Piano Duo

Kwartet Camerata

17:00

Koncert kameralny

Program:

Moszkowski – Tańce polskie; Schubert – Fantazja f -moll op.103;  Bizet – Jeux d’enfants op. 22

17:00

Koncert z okazji rocznicy Konstytucji 3 maja

Program:

Moszkowski; Chopin; Ravel; Bizet

19:00

Koncert muzyki XX i XXI wieku

Program:

F. Poulenc – Sonata (1953)

19:00

Konzertexam

Program recitalu:

Ravel – La Valse;  Kagel – Capriccio; Schubert – Fantazja f – moll op.103; Areński – Suita no.1;                                           Bizet – Jeux d’enfants op. 22

19:00

Miedzynarodowy Konkurs ARD

Program:

Kagel – Capriccio, Areński – Suita no. 1,  Poulenc – Sonata (1953), Schubert – Fantazja f- moll op.103, Auric – Partita

19:00

Koncert kameralny

W ramach Międzynarodowego Letniego Kursu Duetów

19:00

Konkurs Duetów Fortepianowych

Program:

Mozart, Areński, Schubert

19:00

Festiwal „Chopin w barwach jesieni”

Program:

Schubert – Fantazja f – moll op.103, Brahms – Tańce węgierskie

19:00

Koncert z okazji przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

Koncert z okazji przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

Program:

Lutosławski – Wariacje na temat Paganiniego, Areński – Suita no. 2 Silhouettes, Ravel – Rapsodia hiszpańska,     Milhaud – Suita Scaramouche

11:00

Koncert „U Cioci Jadzi”

Program:

Brahms – Tańce węgierskie

13:00

Koncert kameralny

Program:

Ravel – Suita Ma mere l’oye, Schubert – 2 marsze charakterystyczne, Bizet – Jeux d’enfants op.22

19:00

Środa w Akademii

Ravel – Ma mere l’oye, Schubert – 2 marsze charakterystyczne, Areński – Suita no.2 Silhouettes, Bizet – Jeux d’enfants, op. 22, Twardowski – Improvissazione e toccata,  Ravel – Rapsodia hiszpańska

19:00

Koncert kameralny

Program:

Schubert – 2 marsze charakterystyczne,  Brahms – Tańce węgierskie (wybór)

19:00

Festiwal Muzyki Kameralnej

Program:

Ravel – Ma mere l’oye ,Schubert – 2 marsze charakterystyczne, Moszkowski – Nowe Tańce Hiszpańskie,  Chopin – Wariacje D – dur, G. Bizet –  Jeux d’enfants op.22,  Ravel – Rapsodia hiszpańska

19:00

Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Kursu Muzycznego

Program:

Ravel – suita Ma mere l’oye, Schubert – 2 marsze charakterystyczne, G. Bizet –  Jeux d’enfants op. 22

17:30

Koncert kameralny

Ravel – Suita Ma mere l’oye, Schubert –Duo Lebensstürme op. 144,  Areński – Suita no.2 Silhouettes,                  Twardowski – Improvissazione e toccata, Moszkowski – Nowe Tańce Hiszpańskie,  Ravel – Rapsodia hiszpańska

19:30

Koncert kameralny

Program:

Schubert -Duo Lebensstürme op. 144, Siegl – 3 polyphone Klavierstucke, Dichler – 3 Kinderszenen

18:00

Koncert kameralny

Program:

J. Brahms – Tańce węgierskie, G. Faure – Suita Dolly, M. Moszkowski – Nowe Tańce Hiszpańskie, M. Ravel – Rapsodia hiszpańska

19:00

Koncert kameralny

Program:

J. Brahms – Tańce węgierskie

18:00

Koncert kameralny

Program:

F. Schubert – Fantazja f-moll op.103, J. Brahms – Tańce węgierskie, A. Areński – suita no.2 Silhouettes, M. Ravel – suita  Ma mere l’oye, La Valse

19:00

Koncert kameralny

Program:

F. Schubert – Fantazja f – moll op.103, G. Faure – Suita Dolly, F. Chopin – Wariacje D – dur, J. Brahms – Tańce węgierskie, M. Moszkowski – Nowe Tańce Hiszpańskie

19:00

Koncert kameralny

Program:

F. Schubert – Fantazja f – moll op.103, J. Brahms – Tańce węgierskie, M. Ravel –  Ma mere l’oye, M. Moszkowski – Nowe Tańce Hiszpańskie

19:00

Jubileusz Kliniki Medrem

Program:

J. Brahms – Tańce węgierskie, M. Moszkowski – Nowe Tańce Hiszpańskie, M. Ravel – La Valse

17:00

Jubileusz prof. C. Hellerowej

Jubileusz prof. C. Hellerowej

Program:

M. Ravel – Rapsodia hiszpańska

19:00

Koncert kameralny

Program:

F. Schubert – Fantazja f – moll op.103,  2 marsze charakterystyczne, J. Brahms – Tańce węgierskie, M. Moszkowski – Nowe Tańce Hiszpańskie

19:00

Inauguracja Konkursu

Program:

F. Schubert – Grand – Rondeau A – dur, 2 marsze charakterystyczne, M. Ravel –  Ma mere l’oye, M. Moszkowski – Nowe Tańce Hiszpańskie

19:00

Koncert kameralny

Program:

W. A. Mozart – Sonata D – dur na 2 fortepiany, F. Chopin – Rondo C – dur op. 71, M. Ravel – La Valse ; Sites Auriculaires, F. Poulenc – Sonata (1953), A. Areński – Suita no. 2 Silhouettes

19:00

Koncert symfoniczny

Koncert symfoniczny

Program:

W. A. Mozart – Koncert Es – dur KV 365

Ravel Piano Duo

Czeska Orkiestra Kameralna,

Leos Svarovski – dyr.

19:00

Środa w Akademii

Środa w Akademii

Program:

C. Debussy –Mała suita, F. Chopin – Wariacje D – dur, M. Ravel – La Valse

20:00

Koncert kameralny

 Letni Kurs Muzyczny

Brahms – Wariacje na temat Haydna, W. Lutosławski – Wariacje na temat Paganiniego, G. Faure – Suita Dolly,

F. Poulenc – Sonata (1953)